Історія закладу

Процес становлення Коломийського індустріально-педагогічного технікуму наповнений цілеспрямованою, творчою, ефективною працею інженерно-педагогічних працівників, студентів з постійного пошуку нових, прогресивних методів педагогічної діяльності, направленої на підвищення мотиваційно-доцільнісного фактору навчання та виховання молоді, підготовки їх до безболісної соціальної адаптації в суспільне життя.
Навчальний заклад державної форми навчання вступив у п’ятий десяток свого функціонування.
Історія закладу освіти і професійної підготовки бере початок у 1966 році, коли на виконання наказу Державного комітету Ради Міністрів УРСР з професійно-технічної освіти від 21.05.1966 року за № 79 було утворено професійно-технічне училище №12.
На той період припадає активна фаза розбудови м. Коломиї, спорудження об’єктів виробництва різних галузей, а також житлово-комунальної сфери. Для забезпечення кадрами спеціалістів-будівельників, спільно з базовими підприємствами: Коломийське будівельне управління “Коломияпромбуд” та заводоуправлінням будівельних матеріалів розпочав навчальну і виховну діяльність колектив педагогів, майстрів виробничого навчання та обслуговуючий персонал працівників.
Першим керівником ПТУ-12 призначений Кобацький Григорій Петрович, який спільно із заступником з навчально — виробничої роботи Олійником Миколою Петровичем винесли на собі увесь тягар організаційних заходів у новоутвореному закладі (наповнення реальним змістом процесу навчання і виховання).
Поряд із створенням навчально-матеріальної бази для функціонування навчально-виховного процесу, одним з найактуальніших завдань постало забезпечення кадрового потенціалу.

Першими працівниками і організаторами навчального процесу були:
Викладачі:
1. Кляшторний Анатолій Гнатович;
2. Трощій Анатолій Семенович;
3. Чічер Віктор Казимирович;
4. Гаврилюк Василь Михайлович;
5. Денисюк Іван Семенович;
6. Ткач Ярослав Дмитрович;
7. Жупанський Василь Михайлович;
8. Породко Андрій Омелянович;
9. Кнігніцький Іван Михайлович;
Майстри в/н:
1. Залуцька Антоніна Миколаївна;
2. Романюк Надія Несторівна;
3. Вишиванок Василь Михайлович;
4. Романиця Василь Михайлович;
5. Стефек Роман Йосипович;
6. Криворучко Павло Євгенович;
7. Мельничук Михайло Григорович;
8. Гаврилюк Йосип Васильович;
Адміністративно-технічний персонал:
1. Авдєєв Гаврило Васильович – помічник директора з господарської роботи;
2. Горшкова Алла Трохимівна – старший бухгалтер;
3. Мелитчук Дарія Петрівна – бібліотекар;
4. Дятлова Аза Павлівна – комендант;
5. Кобилецька Єлізаветта Олександрівна – завідувач медичним пунктом;
6. Пантелюк Єфросинія Іванівна – прибиральниця;
Процес підготовки спеціалістів розпочато за профілями: муляри; лицювальники;
маляри-штукатури; столяри-тесляри; покрівельники; слюсарі-інструментальники.
На основі розробленого проекту і кошторису в період з 1967 – 1970рр. здійснено будівництво професійно-технічного училища за типовим проектом на 720-800 учнів.
Таким чином, силами базового підприємства”Коломияпромбуд” спільно з колективом інженерно-педагогічних працівників та учнів створено навчальний заклад, який пройшов складний, але логічно-осмислений шлях до визнання:
— Становлення (1966-1972рр.) створення матеріально-технічної бази для функціонування закладу в статусі ПТУ-12;
— Розвиток (1972-1996рр.) наповнення реальним змістом процесу навчання і виховання молоді, перехід до підготовки спеціалістів з наданням середньої освіти. СПТУ-10.
— Утвердження з 1996 року у статусі індустріально-педагогічного технікуму, яке пов’язане з оптимізацією системи навчальних закладів даного типу в Україні, з метою підготовки кадрів для роботи у професійно-технічних училищах західного регіону держави.
За увесь період функціонування колективом працівників навчально закладу здійснено випуск понад 12 тис. спеціалістів для різних галузей народного господарства.
В даний час трудовий колектив, який забезпечує процес ступеневої підготовки спеціалістів складає 127 працівників.
Справу, яку розпочали ветерани технікуму продовжують молоді спеціалісти: викладачі, майстри виробничого навчання, обслуговуючий персонал працівників, вони гідно продовжують естафету трудових, навчальних досягнень.
Це, в свою чергу утверджує у свідомості почуття глибокого оптимізму для визначення конструктивної перспективи на майбутнє.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *